Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Wentylator 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 10 paź 2015, 16:54
Posty: 176
Lokalizacja: Wrocław
Auto:: prelude
silnik: B20A9
Cześć, potrzebuję porady:
- problem jest taki, że przestał działać wentylator - po sprawdzeniu wychodzi, że jest przerwa na wiązce pomiędzy czujnikiem temperatury a przekaźnikiem
Jako, że nie chce mi się pruć wiązki chcę puścić dodatkowy parę przewodów z czujnika i połączyć je bezpośrednio do styków gniazda przekaźnika. "Na sucho" sprawdzałem i działa.
Czy to dopuszczalne rozwiązanie ? Nic nie spalę ?


12 cze 2018, 9:28
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Hubert napisał(a):
Nic nie spalę ?

Jak założysz na przewodzie bezpiecznik to nie. 15a chyba styknie.

_________________
Części do prelude III gen


12 cze 2018, 9:51
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 20:50
Posty: 409
Lokalizacja: Warszawa
Auto:: Prelude BA4; Accord CW1
silnik: B20A9/A5; R20A3
W preludzie wiązka sama się nie psuje.
Sprawdzałeś zgodnie ze schematem ze strony 16-30 z 62sf120.pdf?

Z Twojego opisu wnioskuję, że masz przerwę na niebieskim przewodzie z między czujnikiem temperatury na spodzie chłodnicy, a pinem D na przekaźniku, tak?

I na pewno sprawdzasz czujnik na spodzie chłodnicy?

A jak wyciągniesz przekaźnik i zmostkujesz piny A i B to wentylator działa?

Na pinie A i C przekaźnika masz zawsze +12V?

Nie zapomnij, że zaproponowane przez Ciebie rozwiązanie ominie system chłodzenia komory po zgaszeniu silnika. Nie polecam.

_________________
ObrazekObrazek


12 cze 2018, 20:49
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Trochę z innej beczki ale opiszę coś na potwierdzenie tego co napisał Miłosz - że w prelude wiązki same się nie psują.
Nagle straciłem sterowanie obydwu szyb. Znaczy nie nagle po przez kilka dni szyby się zacinały. Aż ostatnio w ogóle kaplica. Bezpieczniki całe, przełącznik też. Ale do przełącznika nie dochodzi prąd. Pierwsza diagnoza - przerwana wiązka w drzwiach. Ale niby z jakiej paki? Zaczęliśmy wypinać kostki z tyłu bezpieczników i nagle widzimy, że w jednej zostały dwa ukruszone skorodowane piny. Po kolorach kabli patrzymy, że obydwa są od zasilenia elektrycznych szyb. Do wymiany cała skrzynka. A skąd awaria? jakieś 9 lat temu przez niedrożny odpływ szybra zalewało mi przekaźnik pompy paliwa. Przekaźnik miał w środku bagno i padł. Szyber uszczelniłem ale jak widać nie tylko przekaźnik dostał wodę. Po 9 lat wilgoć, która dostała się na skrzynkę bezpieczników spowodowała ukruszenie się pinów od kostki.

Hubert, może to jakaś kostka właśnie? Może piny w czujniku? Miernik w łapę i po kolei wszystkie obwody z jednej i drugiej strony kostki - od czujnika po przekaźnik. Jesli nikt tam niczego nie rzeźbił i nie szarpał się na siłę z wiązką to sama w sobie się nie przerwała.

_________________
Części do prelude III gen


12 cze 2018, 22:04
Zobacz profil

Dołączył(a): 10 paź 2015, 16:54
Posty: 176
Lokalizacja: Wrocław
Auto:: prelude
silnik: B20A9
milwarch napisał(a):
W preludzie wiązka sama się nie psuje.
Sprawdzałeś zgodnie ze schematem ze strony 16-30 z 62sf120.pdf?

Z Twojego opisu wnioskuję, że masz przerwę na niebieskim przewodzie z między czujnikiem temperatury na spodzie chłodnicy, a pinem D na przekaźniku, tak?

I na pewno sprawdzasz czujnik na spodzie chłodnicy?

A jak wyciągniesz przekaźnik i zmostkujesz piny A i B to wentylator działa?

Na pinie A i C przekaźnika masz zawsze +12V?

Nie zapomnij, że zaproponowane przez Ciebie rozwiązanie ominie system chłodzenia komory po zgaszeniu silnika. Nie polecam.


Macie rację, przyjrzę się dokładniej tematowi - możliwość jest, że przy wymianie uszczelki pod głowicą mechanikom się coś zerwało :-) ... Niestety przeczytałem porady jak już zrobiłem rzeźbę :-) na razie zastosowałem tymczasowe rozwiązanie, wpiąłem się za dwoma niebieskimi przewodami pod piny D przekaźników. W weekend pokombinuję dalej.


18 cze 2018, 11:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL