Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Tłumik końcowy z Accorda do prelude 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 08 gru 2012, 11:05
Posty: 164
Lokalizacja: Krosno
Auto:: Prelude
silnik: b20a5
Witam. Poszukuje tłumika do preludy zakończonego dwururką, z uwagi na kiepską dostępność typowych do preludy pomyślałem na kupnem takiego z accorda z tamtych lat:


Montowany przy silnikach B20A8
http://www.tlumikisamochodowe.pl/tlumik ... -1045.html

Montowany przy silnikach f20

http://www.tlumikisamochodowe.pl/tlumik ... -1049.html

Z tego co pamiętam na starym forum chyba ktoś już przecierał ten szlak, Chodzi mi przede wszystkim o te dwa mocowania przy końcu tłumika bo rure itak musze przyspawać, oraz oto żeby puszka rozmiarowo pasowała w miejsce. Dobrze żeby był cichy:)


http://autowak.com.pl/Start.asp?WCU=~TUowOS4xOA==

Tutaj jest zdjęcie, Wygląda ok, w tym sklepie transport chyba nawet jest gratis:)


14 sty 2013, 23:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 paź 2012, 12:55
Posty: 940
Lokalizacja: Brzeg / opolskie
Auto:: Prelude EX
silnik: B20A5
problem z dopasowaniem tłumika z Accorda jest taki, że rurki wylotowe są w puszce umieszczone centralnie (nie wiem czy we wszystkich) a w Prelude są one przesunięte w prawy bok, (poniżej zdjęcie mojego tłumika dedykowany do A7) co za tym idzie problem z wpasowaniem rurek w wycięcie w zderzaku, bo nie ma tam na tyle miejsca aby można było go odpowiednio przesunąć

Obrazek

_________________
Obrazek


15 sty 2013, 0:19
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz, Organizator Zlotu 2013
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2012, 19:55
Posty: 417
Lokalizacja: Peachland, BC, Canada
Auto:: '90 Prelude SR, '89 Prelude Si 4WS
silnik: B21A1, B20A5
Tak czytam i patrzę i nachodzą mnie pewne przemyślenia...

Kupiłem swój wydech rzekomo jako oryginał od 16V... nie wiedziałem o tym, że jest to wydech z accorda i nie wiedziałem też, że tego wydechu nie da się wpasować do preli... w związku z tą niewiedzą wydech udało mi się wpasować i śmigam z nim już dwa lata :lol:

Jutro jeszcze jak znajdę chwilę to zerknę w zdjęcia, ale mój wydech ma właśnie rurki na środku, rurę o bardzo przypominającym kształcie do tej z accorda i ledwo wlazł do preli (jest 1-2 cm od haka holowniczego)

Edit ---

Tak, u mnie siedzi dokładnie ten wydech:
http://allegro.pl/tlumik-koncowy-honda- ... 32862.html

Nawet tej samej firmy i z takimi samymi końcówkami. Mam tylko przespawane wieszaki bliżej środka.

_________________
Trust me, I'm an engineer!


15 sty 2013, 0:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 paź 2012, 12:55
Posty: 940
Lokalizacja: Brzeg / opolskie
Auto:: Prelude EX
silnik: B20A5
...więc widocznie się da :) kierowałem się opinią użytkownika Kalina :) któremu nie wyszło to idealnie (zdjęcie) może rozbieżności wynikają z wielkości puszki, a dokładniej jej szerokości

Obrazek

_________________
Obrazek


15 sty 2013, 10:32
Zobacz profil

Dołączył(a): 08 gru 2012, 11:05
Posty: 164
Lokalizacja: Krosno
Auto:: Prelude
silnik: b20a5
O właśnie o taką odpowiedz mi chodziło, dziękuje wszystkim:) z tego co widzę na foto to niezbyt pasuje wiec tylko dedykowany mnie ratuje:) Teraz właśnie mam taki kiepsko pasujący i mi się trochę dokładka przetopiła;(


15 sty 2013, 11:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 10:49
Posty: 233
Lokalizacja: Płock
Auto:: Volvo S60, BMW E36 cabrio
silnik: 2.0t, 3.0
skoro fota mojego auta została wrzucona to się wypowiem na ten temat. No więc rzeczywiście tłumik jest lekko za bardzo na bok, jest to spowodowane tym, że pucha jest spłaszczona i nie da się idealnie prosto zamontować bo przeszkadza ucho od tylnego mocowania haka holowniczego, ale to ucho można że tak powiem zgiąć poprzeć pieprznięcie młotkiem i można wtedy wpasować puchę na prosto. Poza tym jeśli dobrze pamiętam należy przerobić mocowania i można śmigać. Polecam załatwienie sobie fifek od prelude V gen, są one nakładane na rurki od tłumika i przykręcane, widać jak to wygląda u mnie


15 sty 2013, 14:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2012, 16:25
Posty: 115
Lokalizacja: Dębica
Auto:: P3G
silnik: B20A5
U mnie siedzi tlumik od acc ktory zakladalem w pazdzierniku. Troche zabawy z wieszakami jest ale za to siedzi w "dziurze" tak jak powinien. Jutro wrzuce foto jak to wyszlo :)


15 sty 2013, 19:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 paź 2012, 12:55
Posty: 940
Lokalizacja: Brzeg / opolskie
Auto:: Prelude EX
silnik: B20A5
kalina napisał(a):
skoro fota mojego auta została wrzucona to się wypowiem na ten temat.


mam nadzieję, że nie masz mi za złe :) lubię obrazować dany problem zdjęciem, rysunkiem, schematem itp.

kalina napisał(a):
przeszkadza ucho od tylnego mocowania haka holowniczego, ale to ucho można że tak powiem zgiąć poprzeć pieprznięcie młotkiem i można wtedy wpasować puchę na prosto.


można też takie ucho wykręcić, bo jest przymocowane na dwie śruby, jakiś poprzedni właściciel tak postąpił u mnie, bo wrzucił tłumik z Audi..., tym bardziej, że po lewej stronie auta jest drugie "ucho" holownicze :) więc zawsze zostaje jedna opcja holownicza jeśli to komuś bardzo potrzebne ;)

_________________
Obrazek


15 sty 2013, 22:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 10:49
Posty: 233
Lokalizacja: Płock
Auto:: Volvo S60, BMW E36 cabrio
silnik: 2.0t, 3.0
pewnie, że nie mam za złe :-)


16 sty 2013, 11:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2012, 16:25
Posty: 115
Lokalizacja: Dębica
Auto:: P3G
silnik: B20A5
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


16 sty 2013, 17:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL