Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
silnik 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 20 sty 2018, 8:15
Posty: 18
Lokalizacja: CBR
Auto:: Prelude III
silnik: B20A9
Witam, pytanie dotyczy porady/sugestii , otóż zatarł mi się silnik B20A9 w Preludzie szukając ogłoszeń na aukcjach jest on praktycznie nie do dostania chyba... , stąd moje pytanie co byście działali na moim miejscu ? remontu tego jest bardzo kosztowny i raczej odpada, i zastanawiam się na jaką alternatywę się zdecydować ... , tak jak pisałem w PL bardzo chyba ciężko o taki motor, zastanawiałem się nad SWAPem F20A4 bo mam z Preludy V taki motor w bardzo fajnym stanie ale szukając informacji na forum przeglądając posty widziałem że raczej odradzają użytkownicy takiego zabiegu ze względu na spore koszta rzeźby a moc chyba nawet ciut gorsza niż w B20A9 i doradzają jak już H serie. Tak jak pisałem mam nadzieję że wypowie się Ktoś będący w temacie i coś może mi to pomoże w podjęciu decyzji co dalej mógłbym z tym problemem działać . dziękuje z góry za konstruktywne odpowiedzi i Pozdrawiam.


04 cze 2019, 20:45
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
W zasadzie sam sobie odpowiedziałeś.
Najtaniej to znaleźć dół od jakiegokolwiek silnika z prelude III gen, nawet od gaźnikowca - B20A3, A4. Bloki są identyczne więc podejdzie bez rzeźby a i moc pozostanie podobna.
Remont oryginalnej jednostki może załatwić sprawę ale może też się nie udać.
Koszt swapa na F serię jest identyczny jak na H serię. Jedyna różnica to koszt samego silnika. Jednak sumarycznie różnica w kosztach jest na tyle mała a różnica w mocy jest na tyle duża, że przemawia to na korzyść H serii.
Masz klimę? Bo po swapie na F czy H serię raczej o niej zapomnij.

_________________
Części do prelude III gen


04 cze 2019, 22:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2012, 10:56
Posty: 807
Lokalizacja: Piła
Auto:: osobowe
silnik: spalinowy
[quote="drajwer"
Masz klimę? Bo po swapie na F czy H serię raczej o niej zapomnij.[/quote]
Daj mu szansę wykazania się... ;) :piwo:
Prelude 4x4 też nie było ,a jednak Mateusz jest na tyle "pojebany" ;) i udowodnił ,że w tuningu nie ma żadnych granic i barier :yahoo: :driver:

_________________
pozdrawiam Plewis


06 cze 2019, 10:34
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Ja nie twierdzę, że się nie da. Ale widzę, że kolega idzie mocno budżetowo skoro rozważa wsadzenie słabego F20.

_________________
Części do prelude III gen


06 cze 2019, 10:55
Zobacz profil

Dołączył(a): 20 sty 2018, 8:15
Posty: 18
Lokalizacja: CBR
Auto:: Prelude III
silnik: B20A9
poniekąd to prawda ale tak jak już pisałem mam Fke z V która była moim drugim autem i zwyczajnie "wiem co mam", a kupno 30 letniego silnika w dobrej kondycji to nie lada wyzwanie wydaje mi sie i dlatego chodzil mi po glowie ten pomysl, a co do klimy niee niestety nie mam, III w wersji 4x4 :o o tym nie słyszłałem , aż musze bardziej się zagłebić w forum :) to chyba teraz już we wszytko uwierze moze jeszcze znajdzie się Ktos kto probował przeszczepu z BMW R6 np. M52 hehe


06 cze 2019, 12:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL