Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Błąd 43 przyczyny 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 11 mar 2019, 8:24
Posty: 28
Lokalizacja: Wrocław
Auto:: Honda Prelude 3G
silnik: B20A9
Witam , ponownie wyświetla się błąd 43 w trakcie jazdy auto co jakiś czas (1raz może 2 na przejazd) nie wchodzi prawidłowo na oboroty mimo wciśniętego gazu , po chwili około 5 sec zaskakuje .
Pierwsze razy pokazywało check engine , natomiast teraz błąd się pokazuje cały czas (wcześniej okresowo). Check engine się nie świeci ale bląd ewidentnie jest .

Pytanie co może być przyczyną? Co w układzie paliwowym sprawdzać jakio pierwsze?


19 lip 2019, 9:36
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 20:50
Posty: 409
Lokalizacja: Warszawa
Auto:: Prelude BA4; Accord CW1
silnik: B20A9/A5; R20A3
Komputer pamięta błędy, więc do puki nie wyjmiesz bezpiecznika to dioda będzie mrugać.
Jeśli check engine się nie świeci to znaczy, że podczas tej jazdy żaden błąd nie wystąpił.

Rzadko jeżdżę, ale również miewam błąd 43. Zdarza się to przeważnie po długim postoju, na starym paliwie po przejechaniu kilkudziesięciu km. Jak zgaszę silnik i zapalę ponownie to chek się nie pokazuje, aż znów zaświeci. Przy 2-gim zbiorniku paliwa już się nie pokazuje.
Miałem tak 2x po kilkuletnim postoju. Jak po zimie postanowiłem zabrać Prelę do Warszawy. Wyjechałem z garażu, umyłem, zrobiłem przegląd i następnego dnia pojechałem w trasę 300km. Po jakichś 50-ciu check engine... Panika... Jechać dalej czy wracać. Jest niedziela, rano do roboty a ja w środku niczego. Zatrzymałem się na poboczu i sprawdziłem błąd. Potem instrukcja (mam zawsze przy sobie bo trzymam pdf w telefonie) no i jak okazało się, że to tylko 43 to stwierdziłem, że jadę dalej. Na dodatek check nie zapalił się od razu tylko po kilku km. Na światłach gasiłem silnik, odpalałem i znów kilka km beż światełka ;-) Później. Jeżdżąc po Wawie i wracając na jesień do garażu check się nie pokazał.
Kilka lat później, w zeszłym roku powtórzyła się historia, ale już bez paniki. Na światłach tylko sprawdziłem kod i jechałem spokojnie dalej. Raz za czas gasząc silnik (nawet podczas jazdy) bo mnie żółte światełko denerwowało niepotrzebnie.

Wg manuala 43 jest związany z sondą lambda. Mam też przypuszczenie, że drobna nieszczelność w układzie wydechowym przed sondą może mieć na to wpływ.
Ja dodatkowo mam zaślepiony EGR i nie mam katalizatora, więc jakoś mało mnie ten błąd martwi, zwłaszcza jak sam znika po przejechaniu kilkuset km.

_________________
ObrazekObrazek


19 lip 2019, 11:30
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 mar 2019, 8:24
Posty: 28
Lokalizacja: Wrocław
Auto:: Honda Prelude 3G
silnik: B20A9
Rozumiem jednak sonda jest wstawiona nowa , katalizator jest I układ wydechowy był robiony a szczelność sprawdzana, EGR jest I pracuje prawidłowo bo też był sprawdzany a 2gi mam na w razie W.

Sam błąd I czasem kontrolka przy tym błędzie może to nie coś strasznego ale brak wejścia na obroty w niewiadomym momencie to kiepska wiadomość , nie wyobrażam sobie że wyprzedzam a nagle nie mam jak przygazować .

Zastanawiałem się jeszcze nad wtryskami .
No I oczywiście jak przy pierwszych przejazdach, po prawej stronie (od strony pasażera) po zatrzymaniu auta I zgaszeniu silnika wyciekł płyn (barwa żółtawa) pod zbiorniczkiem płynu chłodzącego ,
pompa wody się ścieła jednorazowo? Nie wyleciało tego dużo a po ponownym rozruchu silnika nic nie cieknie I silnik pracuje normalnie.


19 lip 2019, 11:59
Zobacz profil

Dołączył(a): 11 mar 2019, 8:24
Posty: 28
Lokalizacja: Wrocław
Auto:: Honda Prelude 3G
silnik: B20A9
Kolejna usterka wyszła w eksploatacji , biały dym pojawił się spowrotem tym razem nie tylko z końcowego tłumika ale też spod osłony kolektora przy silniku .
Przy 3,5 / 4 tys obrotów leci niemożliwie , duży pobór oleju .

Przy rozruchu z tłumika końcowego wylatuje płyn zostawiając czarne plamy na nawierzchni.


19 lip 2019, 12:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL