Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
B20A3 v B20A4 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 18 paź 2020, 22:45
Posty: 6
Lokalizacja: Warszawa
Auto:: 4WS
silnik: B20A3
Cześć, bede robił swapa, czy ktoś orientuje czym te silniki się różniły? Czy wiązki elektryczne będą pasować? Jest 5KM wiecej, ktoś wie jak uzyskali te wiekszą moc? Gaźniki są takie same?


10 lis 2020, 18:22
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Cześć.
Tak się składa, że moja pierwsza trójka jaką nabyłem 15 lat temu to przedliftowy EX z B20A4. Potem kolejna też miała A4. Jak później trafiła mi się B20A3 to się złapałem za głowę jak zobaczyłem ile tam jest zbędnego śmiecia pod maską.
Jak rozbierałem te silniki to byłem prawie pewien, że tłoki były inne. Te od A4 miały chyba wyższe wybrzuszenie co mogło dać wyższy stopień sprężania i wyższą moc. Nie porównywałem wałka rozrządu ale możliwe, że miał ostrzejsze krzywki, jak wałki w B20A7 co też dodaje mocy.
Gaźniki są podobne ale nie takie same. Te w A3 mają jakieś dodatkowe zbędne pierdoły. Tam elektryki jak na lekarstwo. Jest w A4 jakiś czujnik, którego nie ma w A3. A3 ma za to Black Boxa, Sonde lambda, ECU i masę innego śmiecia, które jak odłączysz to prela nadal będzie jechała. CO ciekawe B20A4 jest jedynym silnikiem w III gen bez ECU.
Swapa z A3 na A4 nie robi się dla mocy bo te 5 KM i tak gówno daje. Ale jak i tak musisz zmienić silnik to albo zmień sam słupek i zostaw wszystko z A3 albo jeżeli masz wszystko przy A4 to pakuj z elektryką.

_________________
Części do prelude III gen


10 lis 2020, 22:58
Zobacz profil

Dołączył(a): 18 paź 2020, 22:45
Posty: 6
Lokalizacja: Warszawa
Auto:: 4WS
silnik: B20A3
Dziękuję za informację, trochę mi skomplikowałeś życie.
Chce zmienić z A3 na A4, bo w mojej skończył się silnik, a znalazłem B4 w dobrym stanie. Z tego co wiem to wałki rozrządu są inne, ale o elektronice to nie widziałem.

To jest jednak większą operacja widzę... :/ myślałem, że przełożę i temat zamknięty...


10 lis 2020, 23:15
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2012, 1:01
Posty: 831
Lokalizacja: Kattowitz Gieschewald
Auto:: p3g b20a9
Myślę , że jeśli zmienisz sam silnik bez osprzętu, to wystarczy. Robić A4 z A3 to wydaje mi się trochę bez sensu... narobisz się a efektu zbytnio nie będzie :)
Przełóż słupek z głowicą i tyle, resztę zostaw sobie na zaś :)

_________________
Biała Honda, właśnie ją mam, biała Honda, szybsza niż wygląda !!


11 lis 2020, 23:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL