Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Nie odpala na ciepłym silniku 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 21 sie 2019, 19:51
Posty: 4
Lokalizacja: Krasnystaw
Auto:: Prelude ba
silnik: B20A5
Siema, potrzebuje pomocy bo już mi sił brakuje do mojej Preludy a mianowicie tak jak w temacie nie odpala na ciepłym silniku. Na zimnym pali normalnie bez żadnego problemu, wkręca się na obroty, normalnie pracuje jak się rozgrzeje i ją zgaszę to rozrusznik kręci ale nie chce za cholerę odpalić, odpali dopiero jak wystygnie i jak wtedy odpali to chwilę pofalują obroty i po chwili wszystko wraca do normy. I teraz napiszę co sprawdziłem i zrobiłem: przelutowałem przekaźnik pompy paliwa, założyłem nową pompę paliwa, nowe świece, nowe przewody zapłonowe. Honda jak jest rozgrzana i nie odpala zauważyłem że słychać pompę paliwa po przekręceniu kluczyka. Jutro jeszcze sprawdzę iskrę i czy świeca jest mokra.

Proszę o pomoc bo tak jak na początku pisałem że brakuje mi już sił do niej.


15 kwi 2021, 21:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 paź 2012, 12:55
Posty: 940
Lokalizacja: Brzeg / opolskie
Auto:: Prelude EX
silnik: B20A5
obstawiam uszczelkę pod głowicą, pomierz ciśnienia na cylindrach
p.s. przywitaj i przedstaw się w odpowiednim temacie, zawsze od tego zaczynaj rejestrując się na każdym forum :)

_________________
Obrazek


15 kwi 2021, 23:56
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Ja obstawiam aparat zapłonowy. Możesz mieć odrobinę wilgoci pod kopułką. Jak jest zimny to wilgoć jest skroplona w jednym miejscu. Jak się rozgrzeje to odparowuje i rozchodzi się po całej kopułce przez co praktycznie nie daje iskry. zajrzyj pod kopułkę.

_________________
Części do prelude III gen


16 kwi 2021, 8:40
Zobacz profil

Dołączył(a): 21 sie 2019, 19:51
Posty: 4
Lokalizacja: Krasnystaw
Auto:: Prelude ba
silnik: B20A5
To tak, ciśnienie sprawdziłem i na każdym cylindrze po 9 barów. Odkręciłem kopułkę apatru zapłonowego i było trochę oleju i styki mają trochę wżerysa na stykach, wyczyściłem i przedmuchałem cały aparat i trochę pomogło. Teraz odpala na ciepłym lecz trochę ciężej niż normalnie i jak wciskam gaz to wkręca się na obroty lecz przerywa. Zamówiłem nowy palec rozdzielacza i kopułkę może to rozwiąże problem.
A jeszcze pytanie mam, czy czujniki temperatury mają wpływ na odpalanie na ciepłym? Dodam że wskaźnik normalnie pokazuje temp na desce.


16 kwi 2021, 20:47
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2012, 1:01
Posty: 833
Lokalizacja: Kattowitz Gieschewald
Auto:: p3g b20a9
oczywiście że czujnik temperatury ma wpływ na odpalanie, daje informację żeby dobrać odpowiednią dawkę paliwa.

_________________
Biała Honda, właśnie ją mam, biała Honda, szybsza niż wygląda !!


17 kwi 2021, 12:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL