Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
numer aparatu zapłonowego B20A9 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 19 wrz 2021, 22:38
Posty: 2
Lokalizacja: Gdańsk
Auto:: Brzostek
silnik: B20a3-B20a9
Witam jestem tu nowy pomimo że prelude mamy w rodzinie 6 lat , dopiero teraz zaczęły się problemy. Postanowiłem zmienić silnik w po lifcie z gaźnika na automacie na 16v z manualem w tym celu pocztą pantoflową udało zakupić się dawce do przeszczepu jednak mimo wszystko brakuje mi wiedzy , jaki aparat zapłonowy jest na silnikach B20A9 chodzi o numer ? sprzedający dał w zestawie TD10V jak w gaźniku z tego co zauważyłem nie pasuje to ni w oko ni w h. oprócz tego brakuje na grodzi kostki do podłączenia kabla z zieloną wtyczką od podciśnień . czy mogę ją zastosować z B20A3?


19 wrz 2021, 22:51
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2019, 22:30
Posty: 307
Lokalizacja: Rawicz
Auto:: Honda Prelude BA4, Acura RL
silnik: B20A9 ,B20A5,B20A3, J37A2
Witamy w naszych szeregach. Proponuję przywitać się w odpowiednim dziale :)
Wymiana z B20A3 na jakąkolwiek jednostkę 16V to nie tylko silnik. Komplet powinien składać się z silnika, komputera i głównej wiązki od komputera do silnika,która zainstalowana jest z prawej strony ( słupek A i wchodzi przez nadkole do komory silnika wraz ze skrzynką bezpieczników). To najprostsza część układanki. Póżniej czeka cię kabelklogia polegająca na przelutowywaniu przewodów byś mógł uruchomić silnik :mur:
Należy pamiętać,że przy takim swapie trzeba wiedzieć jak połączyć przewody,bo nie będzie działać światło wsteczne, przeciwmgielne tylne oraz rezerwa paliwa. Wykonan to tylko ktoś ,kto wie jak to zrobić :ok:

Napisz coś więcej o swoim samochodzie ;)


20 wrz 2021, 13:45
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Do tego zbiornik paliwa od 16v i pompa paliwa wysokociśnieniowa. I przewód powrotny. Zegary również dobrze by było mieć z 16v. Alternator jest na 4 piny a nie na 3 jak w gaźnikowcu. Ale to jest do obejścia. Pewnie i tak o połowie rzeczy zapomniałem. ;)

_________________
Części do prelude III gen


20 wrz 2021, 15:24
Zobacz profil

Dołączył(a): 19 wrz 2021, 22:38
Posty: 2
Lokalizacja: Gdańsk
Auto:: Brzostek
silnik: B20a3-B20a9
Witam dziękuje za odpowiedzi.
Spieszę odpowiedzieć że po pierwsze .
Auto jest żony i pytała o swap na forum nie dawno . Udało się nam kupić dawcę.... niestety okazało się że jest z pewnymi mechanicznymi brakami .
Przekładać będę całość z jednej skorupy do drugiej . jednak za nim to zrobię chce na dawcy odpalić silnik żeby mieć pewność że elektryka i wszystko inne działa . Brakowało mi aparatu za płonowego ale temat już ogarnięty . Jak to mówią koszty ukryte .
Auto dawca jest niedokończonym projektem znalezionym za pomocą poczty pantoflowej w okolicy .
czas pokaże czy wartym zakupu i zachodu .


21 wrz 2021, 15:20
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2012, 0:28
Posty: 462
Lokalizacja: Białystok
Auto:: prelude 3gen 89', MR2 AW11
silnik: B20A5, 4A-GE
Nie chce Cię zniechęcać ale najprościej będzie jak oddasz to komuś kto już ogarniał taki swap. Niuansów co trzeba zrobić jest sporo i obawiam się, że za Chiny tego nie ogarniesz. Jak coś to mogę pomóc na pw


21 wrz 2021, 19:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL