PRELUDE3
http://prelude3web.com.pl/forum/

Nie działa stop
http://prelude3web.com.pl/forum/viewtopic.php?f=9&t=5183
Strona 1 z 1

Autor:  Tomek93 [ 06 maja 2023, 6:28 ]
Tytuł:  Nie działa stop

Cześć wszystkim!
Mam mały problem, a mianowicie światła pozycyjne świecą normalnie, jednak po wciśnięciu hamulca nie zaświeca się stop w lewej lampie i gaśnie prawa żarówka. Ktoś miał taki problem lub wie gdzie szukać usterki ?
Pozdrawiam!

Autor:  Acura [ 08 maja 2023, 7:38 ]
Tytuł:  Re: Nie działa stop

Cześć. Nie jestem elektrykiem, ale z doświadczenia takie ,,choinki " robią się gdy jestem problem z masą. Proponuję rozpiąć kostki tylnych lamp, sprawdzić czy jest sucho. Nie zaszkodzi zastosować contact w sprayu i ponownie włożyć kostki. Sprawdż również stan oprawek żarówek w tej lampie czy nie są zaśniedziałe.
Napisz gdy wykonasz te czynności.

Autor:  Tomek93 [ 14 maja 2023, 13:19 ]
Tytuł:  Re: Nie działa stop

Cześć, dzięki za odpowiedź.
Sprawdziłem kostki i styki. Oprawki miały lekki nalot, więc je wyczyściłem dałem nowe żarówki oraz wszystko potraktowałem contactem. Przepiąłem również płytkę(chyba sterownik) z drugiej lampy. Niestety nic to nie dało. Jak znajdę chwilę na tygodniu będę szukał dalej.

Autor:  Acura [ 16 maja 2023, 14:54 ]
Tytuł:  Re: Nie działa stop

Gdzie sprawdzałeś masę do lamp????? Zdejmij prawy boczek bagażnika. Do góry nad prawym nadkolem jest wtyczka wiązki elektrycznej ,a masa do tej wiązki jest na grodzi kanapy i bagażnika. Musisz zdemontować opacie kanapy, plastikową tapicerkę grodzi i chyba jeszcze zagłowek tylnej kanapy. Tam jest splecione kilka przewodów masowych w kolorze czarnym od wiązki na tył auta.
Sprawdż i napisz ,czy znalazłeś :) i czy rozwiązałeś problem. :)

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/