Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Problem z odpaleniem 
Autor Wiadomość
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lis 2012, 18:07
Posty: 631
Lokalizacja: Koczargi Stare
Auto:: PRELUDE! BMW
silnik: B20A1
a błędy??


16 mar 2013, 18:07
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Zaraz kolega zapyta co to jest i na trzech stronach będziemy tłumaczyli gdzie jest ECU a na kolejnych pięciu jak się sprawdza błędy i je diagnozuje.
Nie lepiej wezwać jakiegoś miejscowego magika ogarniętego w temacie żeby sprawdził co jest zrypane?

_________________
Części do prelude III gen


16 mar 2013, 18:43
Zobacz profil

Dołączył(a): 04 mar 2013, 19:42
Posty: 29
Lokalizacja: Lublin
Auto:: rower
silnik: pedały
Po weekendzie zaprowadzę ją do warsztatu znajomego mechanika żeby zerknął na to fachowym okiem ;)


17 mar 2013, 1:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2012, 8:51
Posty: 635
Lokalizacja: Świebo
Auto:: Polift 4WS
silnik: F22B (SOHC)
a ten aparat założony leżał? Ja założyłem taki leżony i przejechałem parę kilometrów po czym na poboczu go wymieniałem.
Czasem lepiej wyczyścić stary, koszt to benzyna ekstrakcyjna i trochę silikonu na uszczelnienie kopułki. Byłem w szoku jak ważne dla działania silnika są te czujniki w nim zawarte :o W ten sposób uleczyłem ciągnącą się długo gehennę mojego silnika :yahoo:
Wtryski by naraz nie wysiadły raczej. Auto by chodziło i kopciło

_________________
Masz coś zrobić? zleć to komuś
Chcesz porządnie? zrób to sam


18 mar 2013, 10:25
Zobacz profil

Dołączył(a): 04 mar 2013, 19:42
Posty: 29
Lokalizacja: Lublin
Auto:: rower
silnik: pedały
Nie ma pojęcia... W końcu tak naprawdę kupiłem kota w worku i nie wiem, co tam było robione, czy w ogóle coś było robione itd...

W dodatku ostatnio nie miałem czasu na nic, toteż Preluda od dwóch tygodni stoi praktycznie nie ruszana pod blokiem... A jak już miałem chwilę, to pogoda sobie w ciula leciała i nie było jak pod maskę zajrzeć, nie mówiąc o zrobieniu czegokolwiek pod nią... Wtorek po Świętach mam wolny razem z umówioną wizytą u znajomego mechanika, więc mam nadzieję, że i pogoda dopisze i uda się coś z nią zrobić :)


29 mar 2013, 18:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2012, 8:51
Posty: 635
Lokalizacja: Świebo
Auto:: Polift 4WS
silnik: F22B (SOHC)
Diego napisał(a):
Nie ma pojęcia... W końcu tak naprawdę kupiłem kota w worku i nie wiem, co tam było robione, czy w ogóle coś było robione itd...

Chodzi Ci o aparat, czy o całokształt auta?
Jeśli o aparat, to powiedz mechaniorowi, że w aparacie jest czujnik wału i pierwszego cylindra, Jeżeli nie dają dobrego odczytu, to iskra też będzie, ale nie w tym czasie co trzeba. Co może z kolei doprowadzić do nieszczelności w wydechu :rotfl:
Diego napisał(a):
Obrazek

_________________
Masz coś zrobić? zleć to komuś
Chcesz porządnie? zrób to sam


30 mar 2013, 13:30
Zobacz profil

Dołączył(a): 04 mar 2013, 19:42
Posty: 29
Lokalizacja: Lublin
Auto:: rower
silnik: pedały
O całokształt ;) I okej, wszystko mu powiem. Dzięki :)


01 kwi 2013, 8:56
Zobacz profil

Dołączył(a): 04 mar 2013, 19:42
Posty: 29
Lokalizacja: Lublin
Auto:: rower
silnik: pedały
Okazało się, że pęknięty był palec w aparacie zapłonowym... Na razie poszła prowizorka, czyli sklejenie go taśmą izolacyjną wokół stopki, a na jutro mam do odbioru nowy.

Teraz tylko został mi problem z jednym gaźnikiem, bo auto pali tylko na dwa cylindry - na 1 i 2. 3 i 4 są jakby zapchane, dlatego mi tak przygasał na wolnych obrotach. Może się przetkają same, jak Honda będzie regularnie eksploatowana, a jak nie to albo czyszczenie, albo wymiana.


04 kwi 2013, 19:54
Zobacz profil

Dołączył(a): 05 gru 2012, 18:00
Posty: 505
Lokalizacja: Wołczyn
Auto:: ba,cb,ab
silnik: 12/16v.
Wymieniałeś filtr paliwa ?

_________________
I n s t o c k W e t r u s t.


04 kwi 2013, 21:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2012, 10:56
Posty: 807
Lokalizacja: Piła
Auto:: osobowe
silnik: spalinowy
nikolai66 napisał(a):
Wymieniałeś filtr paliwa ?

nic to nie zmieni to tak samo jakby nie zmieniac filtra powietrznego niby bardzo zapchany a silnik pracuje...-szukaj gdzie indziej.

_________________
pozdrawiam Plewis


04 kwi 2013, 22:11
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
nikolai66 napisał(a):
Wymieniałeś filtr paliwa ?

A co ma piernik do wiatraka? FIltr paliwa jest jeden a koledze nie chodzi połowa cylindrów. Obstawiam nieszczelną flanszę na gażniku bądź uszkodzone któreś podciśnienie. Może być też tak, że ktoś próbował stroić gaźniki.

_________________
Części do prelude III gen


05 kwi 2013, 10:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2012, 8:51
Posty: 635
Lokalizacja: Świebo
Auto:: Polift 4WS
silnik: F22B (SOHC)
:torba: Szybko się zorientowałem, że to A3. Tam to dopiero jest aparat :gwizdze:
Ja sam też miałem palec pęknięty a siedział dobrze, nie szkodziło to w niczym, ba nawet go ściągnąć nie mogłem.
U Ciebie latał luźno?

_________________
Masz coś zrobić? zleć to komuś
Chcesz porządnie? zrób to sam


05 kwi 2013, 10:47
Zobacz profil

Dołączył(a): 04 mar 2013, 19:42
Posty: 29
Lokalizacja: Lublin
Auto:: rower
silnik: pedały
Palec wymieniłem wczoraj. A Honda chyba reaguje tylko na mojego mechanika - jak on w czwartek przy niej pogrzebał, to odpaliła i nic potem nie było ruszane. Wczoraj próbowałem znów ją odpalić i nic z tego. Dzisiaj jadę z nią i mechanikiem na wieś na kanał żeby zobaczyć te gaźniki. I nie wiem, czy ktoś do nich pchał ręce, czy nie. Być może ten jeden jest właśnie zapchany, skoro stał tyle czasu..


06 kwi 2013, 11:02
Zobacz profil

Dołączył(a): 04 mar 2013, 19:42
Posty: 29
Lokalizacja: Lublin
Auto:: rower
silnik: pedały
Jednak ktoś tam łapy wpychał i próbował je regulować... Jutro ma przyjechać jakiś kolega ojca, spec od gaźników i do nich zajrzeć. Przy okazji na kanale wyszło mi parę rzeczy do wymiany - od gum stabilizatora, przez sworznie do uszczelki miski olejowej. To tak w skrócie :P


07 kwi 2013, 11:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 sty 2013, 0:29
Posty: 37
Auto:: p3g
silnik: b20a9
mam podobny problem tylko że w silniku b20a9. Auto stało z 3 tygodnie w garażu z odłączonym akumulatorem. Po tym czasie auto nie chce odpalić. Rozrusznik kręci, świece wydają się w dobrym stanie, poczyściłem aparat zapłonowy, przelutowałem przekaźnik pompy paliwa aaa i nawet paliwa dolałem :D przed tym zdarzeniem miałem problemy z masą, auto wogóle nie chciało kręcić. Zauważyłem też że nie działają elektronika w samochodzie. Wiecie co to może być :> jutro z rana sprawdze czy komputer nie wywala jakiś błędów

_________________
Obrazek


02 maja 2013, 0:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL