Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Sprzedaż auta za granicę. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 sie 2013, 17:47
Posty: 109
Lokalizacja: wwa
Auto:: 'lude
silnik: h22
Witam,
Czy ktoś kiedyś sprzedawał auto np. do Czech, bo takiego mam klienta i poradziłby jak się do tego zabrać od strony formalnej, żeby nie mieć potem problemów. Coś tam poczytałem w necie o tym, ale cały czas jestem dość sceptycznie nastawiony, więc może ktoś z Was z doswiadczenia poradzi co mam robić.
Pozdr


13 cze 2017, 11:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014, 16:58
Posty: 220
Lokalizacja: Warszawa
Auto:: BA4
silnik: B20A9
To nie jest tak jakby kupował rodak od Ciebie? Do mnie kiedyś przyjechali ruscy po trupa spisałem z nimi zwykłą umowę, zadzwoniłem do ubezpieczalni i tyle :)

_________________
https://www.facebook.com/Czerwona-Prelude-III-1192304917454975/?ref=aymt_homepage_panel
http://www.AutoBezWgniecen.pl - Usuwanie wgnieceń bez lakierowania, regeneracja reflektorów, usuwanie odprysków na szybach oraz usuwanie rys z lakieru


13 cze 2017, 11:36
Zobacz profil WWW
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Black500 napisał(a):
Do mnie kiedyś przyjechali ruscy po trupa spisałem z nimi zwykłą umowę, zadzwoniłem do ubezpieczalni i tyle :)

Ale oni go nie kupili z myślą o rejestracji. ;)

_________________
Części do prelude III gen


13 cze 2017, 12:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 sie 2013, 17:47
Posty: 109
Lokalizacja: wwa
Auto:: 'lude
silnik: h22
Babka z urzedu komunikacji powiedziala, ze wszystko odbywa sie normalnie, tak jakbym sprzedawal Polakowi czyli tak jak Black napisal. Ale wole tu zapytac, bo moj urzad czesto jest niedoinformowany w takich sprawach, brak im doswiadczenia, bo to male miasteczko. A w necie pisza jakies cuda o probnych tablicach itd. i kij wie jak to rozegrac, dlatego jak ktos cos wie to niech sie dzieli informacjami. Z gory dzieki.


13 cze 2017, 13:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2016, 21:57
Posty: 465
Lokalizacja: Siedlce
Auto:: BA4 EX Dual Trup
silnik: B20A3
Jest tak jak Black napisał. Sprzedawaj i nic się nie przejmuj. Czesi widzę kumają temat, Macieq swoją też w Czechach zostawił.

BTW. Andrew, kończysz już przygodę z III genem ?


13 cze 2017, 19:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 sie 2013, 17:47
Posty: 109
Lokalizacja: wwa
Auto:: 'lude
silnik: h22
Podobno tez warto odrazu wypowiedziec umowe OC (wypelnia nabywca), dac tylko kilka dni kupujacemu, zeby spokojnie sobie wrocil do siebie.
A co do mnie to jeszcze nie sprzedalem wiec niewiadomo co bedzie. Choc w sumie robie to wbrew sobie, ale niestety jestem zmuszony z innych wzgledow. Bo jesli chodzi o samo auto to w pelni mi odpowiada i jesli kiedys przyjda lepsze czasy dla mnie to pewnie znow bedzie 3g.


13 cze 2017, 20:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2016, 21:57
Posty: 465
Lokalizacja: Siedlce
Auto:: BA4 EX Dual Trup
silnik: B20A3
Z tym OC to rzecz oczywista ale w takiej sytuacji warto byłoby także pójść do urzędu miasta i zgłośić sprzedaż auta. Tak powinno się robić zawsze ale mało kto to praktykuje. Podstęplują Ci umowę i jesteś czysty w razie draki i nie musisz się martwić, że ktoś np. nie przerejestruje auta i w papierach będzie nadal na Ciebie.

Kto ma kwit, ten jest git ;) Puszczasz auto, masz kwit z urzędu potwierdzający, że auto już nie jest Twoje a z ubezpieczalni kopię wypowiedzenia OC i masz spokojną głowę.


13 cze 2017, 21:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 sie 2013, 17:47
Posty: 109
Lokalizacja: wwa
Auto:: 'lude
silnik: h22
Tzn mi chodzi o to, ze przy spisywaniu umowy, nabywca wypelnia tez wypowiedzenie mojego OC (daje mu tylko kilka dni na dojazd do domu). Bo to co Ty piszesz czyli zgloszenie w ubezpieczalni i w urzedzie komunikacji to tez niezwlocznie, zawsze, odrazu po sprzedazy trzeba zrobic, no ale to jest oczywiste tak jak piszesz. Btw. Nie wiedzialem, ze ludzie tego nie robia, choc powinni dla swojego dobra.


13 cze 2017, 21:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2016, 21:57
Posty: 465
Lokalizacja: Siedlce
Auto:: BA4 EX Dual Trup
silnik: B20A3
andrew358 napisał(a):
Btw. Nie wiedzialem, ze ludzie tego nie robia, choc powinni dla swojego dobra.


No nie robią... Kiedyś znajomy sprzedał auto cyganom. Panowie auto rozbili i porzucili. No miał chłopak ciągania...

No ale Ty jak widać wszystko wiesz na ten temat i pytałeś tylko tak dla pewności, także powodzenia w sprzedaży i jak najszybszego powrotu do P3G :) .


13 cze 2017, 22:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 sie 2013, 17:47
Posty: 109
Lokalizacja: wwa
Auto:: 'lude
silnik: h22
To gorzej trafic chyba juz nie mogl ;D btw. zobaczymy czy cos z tego wyjdzie.


13 cze 2017, 23:35
Zobacz profil

Dołączył(a): 14 paź 2015, 21:44
Posty: 89
Auto:: IIIgen BA4
silnik: H22A7
Na OC nie muszą Tobie nic podpisywać, po sprzedaży auta od razu dzwonisz do ubezpieczalni, ew. piszesz maila i wysyłasz skan umowy i to już masz z bani.
Jak bardziej się obawiasz o to co się stanie z autem to z umową idziesz do urzędu i po kilku opcjach auto już nie jest Twoje.
A to czy kupi czech czy rus to już nie ma znaczenia ;)
Tak, że jedyne co to będzie Ci szkoda autka ...
Reszta się nie przejmuj.


13 cze 2017, 23:53
Zobacz profil

Dołączył(a): 05 kwi 2015, 18:56
Posty: 26
Lokalizacja: śrem
Auto:: b20a9,starletP9,merc190,c-klase
silnik: b20A9 4e-fe
za 1,5 roku ja wystawiam tylko na de swoją ;)


02 maja 2019, 22:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL