Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Project Prelude Daniela 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2012, 10:56
Posty: 807
Lokalizacja: Piła
Auto:: osobowe
silnik: spalinowy
Dla jaj to kura z kogutem kręci

_________________
pozdrawiam Plewis


02 sie 2017, 12:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014, 16:58
Posty: 220
Lokalizacja: Warszawa
Auto:: BA4
silnik: B20A9
drajwer napisał(a):
Black500 napisał(a):
Na pewno nie licz że takie auto sprzedasz w przeciągu tygodnia czy dwóch.

A ja twierdzę zupełnie odwrotnie. Jak nie sprzedasz od razu to nie licz, że sprzedasz za kasę jaką wystawiłeś. Ludzie, którzy szukają takich aut czekają na okazję. Jak się pojawia to łykają a nie czekają miesiąc żeby się zastanowić. Przez moje ręce przewinęło się ze 20 prelek. Chyba ze trzy z nich wyhaczyłem na aukcji. I tylko jedna wisiała kilka dni. Pozostałe dwie zawinąłem tego samego dnia co się pojawiły bo nie chciałem żeby mnie ktoś wyprzedził.

Dotyczy to nie tylko preli ale wszystkich aut. Jak chcesz sprzedać to sprzedajesz. Jak chcesz kupić to kupujesz. Pół roku temu wystawiłem na otomoto acc V gen. Sprzedał się w niecałą minutę. Koles przyjechał w godzinę a w międzyczasie zakolejkowało się kolejne 5 osób. Jasne, że mogłem wystawić za kilka stów więcej. Ale po co? Gdybym wystawił auto za więcej to i tak musiałbym zjechac do ceny początkowej. A wtedy nie byłoby tylu chętnych. Czemu? Psychologia sprzedaży. Spójrzcie kiedyś z punktu widzenia kupującego. Ma na prelę 8 tysi. Kupi od kogoś kto wystawił swoją od razu za 8 tysi czy od takiego co wystawił za 12, potem zjeżdzał o tysiąc aż wystawił za 8? W życiu! To oznacza, że auto nie jest warte swojej ceny. Bo gyby było to by się sprzedało. Albo ktoś chce sprzedać auto albo sprzedawać. Mam teraz 3 hondy. Prele kupiłem od kolegi z forum - nigdzie jej nie wystawiał. HRV kupiłem od chłopaka z PTP - nigdzie jej nie wystawiał. Accorda kupiłem w komisie - godzinę po tym jak pojawił się na allegro. Jechałem kupić materac w ikei a kupiłem za 20 tys auto w komisie, które jeszcze na lawecie stało. Każdorazowe wystawienie auta na sprzedaż tylko obniża jego wiarygodność a tym samym wartośc. Każdy kolejny dzień a nawet godzina tak samo. Wystawiając auto na próbe wcale nie podnosimy jego wartości. Wręcz przeciwnie. Dlatego jak chesz sprzedać to sprzedaj. A jak chcesz sprzedawać to... zastanów się po co? Dla jaj?



Kompletnie mnie źle zrozumiałeś, zgadzam się z tobą w 100% co do tego co napisałeś.
Chodziło mi o to że nasze auta nie są pospolite jak inne. Jest to autko rzadko spotykane i też nie wiele ludzi wie o takich autach, dlatego ciężej o kupca na takie auta niż np. na golfa. Ty się tym interesujesz więc jak tylko widzisz okazje to ją bierzesz i tyle.
Dlatego jak ja wystawiłem swoje pralkę to miałem 5 telefonów kumpel wystawił civica i miał 50 telefonów.

_________________
https://www.facebook.com/Czerwona-Prelude-III-1192304917454975/?ref=aymt_homepage_panel
http://www.AutoBezWgniecen.pl - Usuwanie wgnieceń bez lakierowania, regeneracja reflektorów, usuwanie odprysków na szybach oraz usuwanie rys z lakieru


02 sie 2017, 13:37
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 sie 2016, 18:02
Posty: 90
Lokalizacja: Mosina
Auto:: Prelude 3 2.0EX 1991 BA4
silnik: B20A3 109KM
Rozumiem, o co chodzi i też się zgadzam. Wiedziałem, że ciężko będzie sprzedać to auto za dobre pieniądze, bo mało kto szuka czegoś takiego. Właśnie obczaiłem twój fanpage Black i aż się zdziwiłem, że tylko 6500 za swoją wołałeś. Szybko zniknęła?


02 sie 2017, 15:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2012, 10:56
Posty: 807
Lokalizacja: Piła
Auto:: osobowe
silnik: spalinowy
Pendunate napisał(a):
Rozumiem, o co chodzi i też się zgadzam. Wiedziałem, że ciężko będzie sprzedać to auto za dobre pieniądze, bo mało kto szuka czegoś takiego. Właśnie obczaiłem twój fanpage Black i aż się zdziwiłem, że tylko 6500 za swoją wołałeś. Szybko zniknęła?

A co ma takiego zajebistego w tym aucie???? Bez obaw jeszcze 3lata i zniknie jak rudy zacznie zabawę ...

_________________
pozdrawiam Plewis


02 sie 2017, 16:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 sie 2016, 18:02
Posty: 90
Lokalizacja: Mosina
Auto:: Prelude 3 2.0EX 1991 BA4
silnik: B20A3 109KM
Trochę dziwne jest dla mnie to, że golfy 2, których była masa cenią się o wiele wyżej.


02 sie 2017, 16:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2012, 10:56
Posty: 807
Lokalizacja: Piła
Auto:: osobowe
silnik: spalinowy
Pendunate napisał(a):
Trochę dziwne jest dla mnie to, że golfy 2, których była masa cenią się o wiele wyżej.

Golfy są w ocynku kumasz ziomuś?

_________________
pozdrawiam Plewis


02 sie 2017, 16:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 sie 2016, 18:02
Posty: 90
Lokalizacja: Mosina
Auto:: Prelude 3 2.0EX 1991 BA4
silnik: B20A3 109KM
O ocynku akurat nie wiedziałem.


02 sie 2017, 16:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2012, 10:56
Posty: 807
Lokalizacja: Piła
Auto:: osobowe
silnik: spalinowy
Pendunate napisał(a):
O ocynku akurat nie wiedziałem.

Spoko spoko jeszcze długa droga przed Tobą :)

_________________
pozdrawiam Plewis


02 sie 2017, 16:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2016, 21:57
Posty: 465
Lokalizacja: Siedlce
Auto:: BA4 EX Dual Trup
silnik: B20A3
Haha, no fajnie się czyta te wasze przekomarzanki :)

Drajwer uważam, że masz rację i to w 100 %.

Szukałem ostatnio dupowozu... myślę Passatem nie będę jeździł, bo jeszcze nie zgłupiałem do reszty :D . Pod uwagę brałem więc ACC w coupe i Vgena. Pojawił się ACC za 12800, ładny... "ale mógłby coś opuścić", czyli dokładnie ma miejsce sytuacja o której mówisz. Następnie pojawia się Vgen... koleś chce 9 tyś. Do ogarnięcia blacharka, nadkola i słupki A ale wszystko trzyma się kupy i wygląda naprawdę dobrze, to wady. Teraz zalety... H22a5, 4ws, manual, climatronic no i jak na dupowóz przystało LPG (roczna sekwencja, wtryski Hana, ogólnie dobra, "nowa" instalacja). Gościu mówi, że chce sprzedać, dlatego tak ceni, cena nie podlega negocjacji. Przekalkulowałem... następnego dnia wracałem autem z Trójmiasta... a ile Prelek na PTP czeka na nowego nabywcę z zaporową ceną 15-16 tyś. to myślę, że kto tam zagląda sam wie najlepiej :ok: .


02 sie 2017, 17:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2014, 16:58
Posty: 220
Lokalizacja: Warszawa
Auto:: BA4
silnik: B20A9
Pendunate napisał(a):
Rozumiem, o co chodzi i też się zgadzam. Wiedziałem, że ciężko będzie sprzedać to auto za dobre pieniądze, bo mało kto szuka czegoś takiego. Właśnie obczaiłem twój fanpage Black i aż się zdziwiłem, że tylko 6500 za swoją wołałeś. Szybko zniknęła?


Jeszcze nie zniknęła całe szczęście, taka kwota bo do perfekcji trochę jej brakuję :)

_________________
https://www.facebook.com/Czerwona-Prelude-III-1192304917454975/?ref=aymt_homepage_panel
http://www.AutoBezWgniecen.pl - Usuwanie wgnieceń bez lakierowania, regeneracja reflektorów, usuwanie odprysków na szybach oraz usuwanie rys z lakieru


03 sie 2017, 7:49
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 14 paź 2015, 21:44
Posty: 89
Auto:: IIIgen BA4
silnik: H22A7
A ja tam się zgodzę tylko w 50% z Drajwerem.
Jak chcesz sprzedać szybko to wystawiasz za rozsądną kwotę a czasem nawet niższą ale z umiarem żeby klient nie podejrzewał od razu czegoś.
A jak masz czas to wystawiasz za więcej i niech się pasie :P
Też miałem okazję sprzedać kilka aut i bywało tak, że obniżałem cenę ale i tak poszły za większą cenę niż moja minimalna.
Oczywiście pomijam fakt sytuacji jak życiowe sprawy już za dooope ostro ściskają.
Ale jak to w życiu, każdy ma swoje sposoby na to i tamto ;)
GreenShadow napisał(a):
Haha, no fajnie się czyta te wasze przekomarzanki :)

Drajwer uważam, że masz rację i to w 100 %.

Szukałem ostatnio dupowozu... myślę Passatem nie będę jeździł, bo jeszcze nie zgłupiałem do reszty :D . Pod uwagę brałem więc ACC w coupe i Vgena. Pojawił się ACC za 12800, ładny... "ale mógłby coś opuścić", czyli dokładnie ma miejsce sytuacja o której mówisz. Następnie pojawia się Vgen... koleś chce 9 tyś. Do ogarnięcia blacharka, nadkola i słupki A ale wszystko trzyma się kupy i wygląda naprawdę dobrze, to wady. Teraz zalety... H22a5, 4ws, manual, climatronic no i jak na dupowóz przystało LPG (roczna sekwencja, wtryski Hana, ogólnie dobra, "nowa" instalacja). Gościu mówi, że chce sprzedać, dlatego tak ceni, cena nie podlega negocjacji. Przekalkulowałem... następnego dnia wracałem autem z Trójmiasta... a ile Prelek na PTP czeka na nowego nabywcę z zaporową ceną 15-16 tyś. to myślę, że kto tam zagląda sam wie najlepiej :ok: .


Ja zaglądam i to dość często ;)
I widzę, że te co poniektóre za 15tyś to znikają zanim się pojawią na sprzedaż :P
A te mniej znane wiszą i wiszą.
Co do tych za mniej niż dychę H22 to loteria albo jak napisałeś z blacharką na start do roboty.
Dochodzi jeszcze wyposażenie i gadżety bo to znacznie podnosi wartość samochodu i w większości ktoś kto ma upakowane 1000-ce gadżetów np JDM woli to wyciągnąć i sprzedać oddzielnie bo w całości samochód jest warty 25tyś, a później sprzedaje golasa za właśnie ok 10 tyś.
Poza tym kto kupuje brzydką jak noc albo i dwie V-kę :mrgreen:
Ale pochwal się co tam kupiłeś najlepiej na PTP to się pewnie trochę o niej dowiesz i to na pewno więcej niż od sprzedającego :P

Ps. i wcale aż tak dużo tych Preludek nie ma na sprzedaż.


05 sie 2017, 15:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2016, 21:57
Posty: 465
Lokalizacja: Siedlce
Auto:: BA4 EX Dual Trup
silnik: B20A3
WOY napisał(a):
Poza tym kto kupuje brzydką jak noc albo i dwie V-kę :mrgreen:


Nie wiem... trzeba zapytać takich co kupują :D .


06 sie 2017, 7:49
Zobacz profil

Dołączył(a): 22 paź 2017, 16:10
Posty: 1
Lokalizacja: rzeszów
Auto:: Prelude III
silnik: 2,0 109KM
Witam. Mam identyczną hondzię i muszę tez malować . mam pytanko ile Cię to wyniosło?


22 paź 2017, 16:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 sie 2016, 18:02
Posty: 90
Lokalizacja: Mosina
Auto:: Prelude 3 2.0EX 1991 BA4
silnik: B20A3 109KM
Nastał koniec sezonu, do Hani wsiadam raz na dwa tygodnie, ostatnio nawet rzadziej. Jak widać na zdjęciach pomalowałem felgi na biało, jest to plastidip, więc bez problemu mogę wrócić do koloru oryginalnego. Jakości za dobrej to nie ma, fakt, ale chciałem zobaczyć jak samochód będzie się prezentował na białych alusach. Tylne szyby zostały przyciemnione. Nie chciałem całkiem czarnych szyb, zdecydowałem się na chyba 85% jednak jest to trochę mało - mimo przyciemnienia wciąż wszystko widać. Prawdopodobnie pralka spędzi całą zimę w garażu. Dlatego na przyszły sezon zaczynam planować parę zmian:
    - białe alusy naprawdę mi się spodobały, ale zamiast przemalować je proszkowo na biały mat raczej kupię nowe aluski, coś w stylu 17 calowych JapanRacing, myślę nad JR-11
    - trzeba poszukać halogenów, ledy i docinki ze strony kolegów zaczęły mnie irytować :D
    - sprężyny obniżające H&R -40cm, ale najpierw się upewnię, czy amortyzatorów też nie będę musiał wymienić
    - polowanie na 4WS i znalezienie osoby z okolicy do przeszczepu

Nie chcę nie wiadomo ile planować, wolę skupić się na pojedynczych rzeczach i powoli brnąć do celu, niż robić listę na 100 rzeczy i osiągnąć z tego 1%. Z tuningu mechanicznego nic nie planuję, nie jest to dla mnie opłacalne, chociaż więcej mocy na pewno by się przydało. Rozbudowywać caraudio nie zamierzam, aktualne głośniki się spisują, tylko radio czasami irytuje. Audio jest dla mnie, nie jara mnie wstawianie tuby na cały bagażnik, żeby puszczać disco polo z podbiciem bassu na spotach. Preluda stała się autem typowo weekendowym i na zloty, przez co podchodzę do niej z jeszcze większym szacunkiem i nie będę się tak bardzo obawiał obniżonego zawieszenia jak wcześniej.

Pod koniec października uczestniczyłem w nagraniu filmu promującego poznańską scenę JDM, pełna wersja jeszcze nie wyszła, więc łapcie trailer:



Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


03 gru 2017, 19:37
Zobacz profil

Dołączył(a): 14 paź 2015, 21:44
Posty: 89
Auto:: IIIgen BA4
silnik: H22A7
Fajny ten CRX :) To chyba EE8 bo słabo widzę na filmie :P
I to czarne obok też daje radę ;)
Dawaj cały filmik :mrgreen:

Ps. nie gadaj.... na spotach słuchacie disco w polu???!!! :torba: :torba: :torba:


03 gru 2017, 20:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL