Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Pytanie dotyczące Prelude 
Autor Wiadomość
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2019, 22:30
Posty: 307
Lokalizacja: Rawicz
Auto:: Honda Prelude BA4, Acura RL
silnik: B20A9 ,B20A5,B20A3, J37A2
Cześć. Jestem w trakcie adaptacji B20A3 na B20A5. Czy ktoś próbował wykonać SWAP zacisków hamulcowych przednich?
Oryginalnie jest tam tarcza 242 mm. Chcę tam wstawić tarczę 262 ( tak jak w B20A9) lub od innego modelu Hondy. Od czego podejdą przednie zaciski by pasowały również do otworów w zwrotnicy?????
Proszę o pomoc w projekcie!!!


10 kwi 2019, 21:42
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2012, 20:50
Posty: 409
Lokalizacja: Warszawa
Auto:: Prelude BA4; Accord CW1
silnik: B20A9/A5; R20A3
Musisz mieć zwrotnice z preludy 16V.

_________________
ObrazekObrazek


10 kwi 2019, 21:46
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2019, 22:30
Posty: 307
Lokalizacja: Rawicz
Auto:: Honda Prelude BA4, Acura RL
silnik: B20A9 ,B20A5,B20A3, J37A2
tzn,że żaden inny zacsik?? Od niczego nie dopasuje?????


10 kwi 2019, 22:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 paź 2012, 12:55
Posty: 940
Lokalizacja: Brzeg / opolskie
Auto:: Prelude EX
silnik: B20A5
Acura napisał(a):
Cześć. Jestem w trakcie adaptacji B20A3 na B20A5. Czy ktoś próbował wykonać SWAP zacisków hamulcowych przednich?
Oryginalnie jest tam tarcza 242 mm. Chcę tam wstawić tarczę 262 ( tak jak w B20A9) lub od innego modelu Hondy. Od czego podejdą przednie zaciski by pasowały również do otworów w zwrotnicy?????
Proszę o pomoc w projekcie!!!


musisz mieć zwrotnice 16V tylko z tą różnicą, że jeśli skrzynia będzie przedliftowa a takie były w A5 to musisz mieć zwrotnice przedliftowe, a także całe przeguby do nich pasujące, jeśli jednak skrzynia będzie poliftowa to również taki zestaw tylko będzie współgrał ze sobą, co do zacisków 16V to przed i po lifcie są takie same

_________________
Obrazek


11 kwi 2019, 16:26
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Domel napisał(a):
tylko z tą różnicą, że jeśli skrzynia będzie przedliftowa a takie były w A5 to musisz mieć zwrotnice przedliftowe, a także całe przeguby do nich pasujące, jeśli jednak skrzynia będzie poliftowa to również taki zestaw tylko będzie współgrał ze sobą, co do zacisków 16V to przed i po lifcie są takie same

Niekoniecznie. Wystarczy do półosi od przedlifta założyć przeguby zewnętrzne od polifta lub odwrotnie i też będzie śmigać. Ja widziałem przedliftową skrzynię w polifcie, który miał poliftowe zwrotnice. Tylko wewnętrzne przeguby były jeszcze z przedlifta.

_________________
Części do prelude III gen


11 kwi 2019, 16:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 paź 2012, 12:55
Posty: 940
Lokalizacja: Brzeg / opolskie
Auto:: Prelude EX
silnik: B20A5
drajwer napisał(a):
Domel napisał(a):
tylko z tą różnicą, że jeśli skrzynia będzie przedliftowa a takie były w A5 to musisz mieć zwrotnice przedliftowe, a także całe przeguby do nich pasujące, jeśli jednak skrzynia będzie poliftowa to również taki zestaw tylko będzie współgrał ze sobą, co do zacisków 16V to przed i po lifcie są takie same

Niekoniecznie. Wystarczy do półosi od przedlifta założyć przeguby zewnętrzne od polifta lub odwrotnie i też będzie śmigać. Ja widziałem przedliftową skrzynię w polifcie, który miał poliftowe zwrotnice. Tylko wewnętrzne przeguby były jeszcze z przedlifta.


a to tego nie wiedziałem, że wielowypust w półosi jest taki sam, jeśli tak to faktycznie można kombinować z przegubami :)

_________________
Obrazek


11 kwi 2019, 18:41
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Domel napisał(a):
a to tego nie wiedziałem, że wielowypust w półosi jest taki sam, jeśli tak to faktycznie można kombinować z przegubami :)

Nie jestem pewien czy jest taki sam. Ale wiem, że udawało się ludziom to spasować. Może metodami, których ja nigdy bym się nie podjął. Z drugiej strony, skoro udawało się robić swap na h22 tak samo do przed jak i polifta, świadczyć może, że da się przekładać przeguby do innych półosiek.

_________________
Części do prelude III gen


11 kwi 2019, 19:01
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2019, 22:30
Posty: 307
Lokalizacja: Rawicz
Auto:: Honda Prelude BA4, Acura RL
silnik: B20A9 ,B20A5,B20A3, J37A2
Najważniejsze ,że dziś własnie uporałem się z całą prawą wiązka i komputerem , silnik A5 wyciągnięta z dawcy i umyty.Jutro wymiana rozrządu, nowe paski, uszczelniacze etc. Czeka mnie ciężka przeprawa z powrotem drugiego przewodu paliwowego i szereg innych prac.
Gdy ukończę projekt z wielką przyjemnością wrzucę galerię biało-czerwoną :)


11 kwi 2019, 23:07
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lis 2012, 0:28
Posty: 462
Lokalizacja: Białystok
Auto:: prelude 3gen 89', MR2 AW11
silnik: B20A5, 4A-GE
Acura napisał(a):
Najważniejsze ,że dziś własnie uporałem się z całą prawą wiązka i komputerem , silnik A5 wyciągnięta z dawcy i umyty.Jutro wymiana rozrządu, nowe paski, uszczelniacze etc. Czeka mnie ciężka przeprawa z powrotem drugiego przewodu paliwowego i szereg innych prac.
Gdy ukończę projekt z wielką przyjemnością wrzucę galerię biało-czerwoną :)


Tak trzymać :ok: Czemu ciężka przeprawa? przepuszczasz przez grodź i prowadzisz przy lewym progu. Między fotelem kierowcy, a tylną kanapą masz fabryczne wyjście tychże przewodów do zbiornika.


12 kwi 2019, 21:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL