Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Księżniczka Młodego Rycha ;) 
Autor Wiadomość
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
WOY napisał(a):
Wygląda prawie tak ładnie jak moja była :P
Fajna felga :ok:

Prawie robi różnicę ;)

_________________
Części do prelude III gen


27 lut 2019, 9:37
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2012, 1:01
Posty: 831
Lokalizacja: Kattowitz Gieschewald
Auto:: p3g b20a9
Coś się dzieje :) a raczej działo ... teraz już pozostała przyjemność :)
Otóż, spora część już wie, że serducho mojej Księżniczki dostawało palpitacji gdy ją ujeżdżałem ;) Po pomiarach kompresji okazało się, że 1 gar jest ok, 2, 3,4 umarły.
Może problemem była za ciężka noga, może brak regularnego ujeżdżania w normalny sposób, a może niedopilnowanie czegoś typu wymiana oleju itp. W każdym razie pamiętam gdy 3 lata temu wypadłem na autobane i pocisnąłem tak bardzo, że coś aż huknęło spod maski i za mną pojawiła się kupa dymu. Po tym momencie już nigdy nie miała takiej mocy jak wcześniej. Niemniej jednak 3 lata tak jeździłem gdyż nie było za bardzo czasu się tym zająć - a auto jeździło bez dawania jakichkolwiek znaków, żeby coś było nie tak.

Nadszedł jednak dzień, w którym Rychu po wypiciu piwka w garażu podczas sprzątania bałaganu, wziął grzechotki do rąk i zaczął rozkręcać, pakować śrubki w woreczki, opisywać i wyciągać coraz to inne elementy spod maski :)

Niestety, wolnego czasu w moim życiu zawsze jest za mało (dlatego też, dopiero po pół roku zabieram się za tego posta, bo wyżej wymienione czynności odbyły się jeszcze przed majówką ;) ) , więc wszystko przeciągnęło się w do wczoraj.

We wrześniu znowu troszkę wolnego się pojawiło, ale brak wiedzy w pewnych dziedzinach, troszeczkę mnie przerażał i wolałem składać silnik pod czujnym okiem kogoś kto się na tym zna. Z pomocą przybył Boberek, który stwierdził, że skoro ma to być zrobione dobrze, to on to zabierze do siebie i tam wyciągnie, wymyje, wymaluje, poskłada i odda :)

Jak powiedział tak zrobił :) Ja tylko dowoziłem części i ewentualnie przeszkadzałem malując jakieś pierdołki ;)
Oprócz tego, że poskładał silnik w sposób wręcz chirurgiczny z dbałością o każdy szczegół, to naprawił przy okazji wiele innych mankamentów spod maski i nie tylko. Dzięki niemu mam teraz sprawny ręczny, sprawną pompę ALB !! :yahoo: , naprawioną puszkę filtra powietrza i nie wiem jeszcze co, bo pewnie gdzieś tam jeszcze łapy swoje włożył o czym nie powiedział ;)

Tak więc, kończąc ten wywód (przepraszam, ale jestem podjarany jak małe dziecko, bo po ponad pół roku dosiadłem w końcu auto) ... dziękuję Boberkowi za ogrom pracy jaki włożył w Księżniczkę :) Jestem niesamowicie zadowolony i przeszczęśliwy :) Dziękuję również Karolci za dopieszczanie detali pod maską, brudzenie się myjąc komorę i dłubiąc w zakamarkach żeby móc jeść spod maski ;)

Autko teraz będzie się powolutku docierało, aby na kolejny zlot przyjechać i już nie uprzykrzać życia tym z tyłu fetorem z rury ;)

Poniżej kilka fotek z prac :) Enjoy!

PS. Kolejny etap to zawieszenie ... i tutaj jest pewne - Boberek będzie to ogarniał od A do Z :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Biała Honda, właśnie ją mam, biała Honda, szybsza niż wygląda !!


15 lis 2019, 20:43
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Moje talerze w kuchni nie są tak czyste jak ten silnik. Brawo Adaś!

_________________
Części do prelude III gen


15 lis 2019, 22:30
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2019, 22:30
Posty: 307
Lokalizacja: Rawicz
Auto:: Honda Prelude BA4, Acura RL
silnik: B20A9 ,B20A5,B20A3, J37A2
Czapki z głów!!! Piękny efekt !!! Gratulacje dla wykonawcy oraz dla właściciela!!!!! Bardzo lubię takie widoki :!:


16 lis 2019, 0:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 mar 2017, 13:26
Posty: 216
Lokalizacja: Kęty
Auto:: Prelude 3g
silnik: B20A5
Piękne, piękne, piękne!!! Cieszę się jak głupi patrząc na zdjęcia a co dopiero Ty musisz czuć :yahoo: Zazdroszczę też... :gwizdze: Boberki się spisały, brawo! :piwo:


16 lis 2019, 14:17
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2012, 1:01
Posty: 831
Lokalizacja: Kattowitz Gieschewald
Auto:: p3g b20a9
Racja.... cieszę się jak małe dziecko :)

a oto efekt końcowy :)

Obrazek

_________________
Biała Honda, właśnie ją mam, biała Honda, szybsza niż wygląda !!


18 lis 2019, 14:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2015, 1:00
Posty: 9
Lokalizacja: Lubin
Auto:: Prelude 3
silnik: b20a9
Super to wygląda :) A widziałeś tam gdzieś w okolicy taką zieloną z rusztowaniem? Jak się ma? Też nie mogę się doczekać aż ją odbiorę i będę się mógł cieszyć jazdą :D :D :D


22 lis 2019, 0:21
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2012, 1:01
Posty: 831
Lokalizacja: Kattowitz Gieschewald
Auto:: p3g b20a9
coś tam stało zarośnięte tatarakiem ;) ale Bober mówił że to na żyletki :P

nie no... widziałem, ma się dobrze :) pewnie jak piszę tego posta to już jej dosiadasz i się nią bawisz :)

_________________
Biała Honda, właśnie ją mam, biała Honda, szybsza niż wygląda !!


05 gru 2019, 23:45
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2012, 1:01
Posty: 831
Lokalizacja: Kattowitz Gieschewald
Auto:: p3g b20a9
Udało się kupić nowy cichutki wydech :) Zamontowany tak, że jakbym chciał powkurzać sąsiadów, to stary przekładam w 5 minut i jest głośno :)
Nie wiem jakiej średnicy są oryginalne rurki wychodzące z tłumika, ale końcówki ozdobne z Vg mają sporo większą średnicę, przez co nie udało się zamontować ich w taki sposób jaki przewidział to producent. Poradziłem sobie nawiercając końcówki od góry i zamontowałem je skręcając śrubkami z góry i z dołu.
Poniżej efekt końcowy :) Mnie cieszy bardziej niż jak zamontowałem ten głośny :P :yahoo:


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Biała Honda, właśnie ją mam, biała Honda, szybsza niż wygląda !!


25 kwi 2020, 11:23
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2019, 22:30
Posty: 307
Lokalizacja: Rawicz
Auto:: Honda Prelude BA4, Acura RL
silnik: B20A9 ,B20A5,B20A3, J37A2
Też lubię ciszę ;) Higiena ucha jest zachowana-a to najważniejsze dla komfortu podróżowania :ok:


25 kwi 2020, 11:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 paź 2012, 12:55
Posty: 940
Lokalizacja: Brzeg / opolskie
Auto:: Prelude EX
silnik: B20A5
końcówki z 5g są grubsze i faktycznie nie pasują plug and play, sam się o tym przekonałem kilka lat temu, ale jak widać po zamontowaniu wyglądają rasowo, gratki za pomysł :)

_________________
Obrazek


25 kwi 2020, 11:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2016, 21:57
Posty: 465
Lokalizacja: Siedlce
Auto:: BA4 EX Dual Trup
silnik: B20A3
Ja mam tak samo, trzeba porzeźbić trochę ;) ale finalnie jest git :) Ja mam te nakładki na takich ładnych obejmach i cieszą mnie niezmiennie, kiedy tylko na nie spojrzę a jeżdżą ze mną już ze trzy lata :love:


25 kwi 2020, 21:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL