Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Chęć zakupienia Preludy - co powinienem wiedzieć? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 26 cze 2020, 16:45
Posty: 4
Lokalizacja: Toruń
Auto:: Seat Ibiza III z chęcią przesiadki na prelude
silnik: 1.2
Od dzieciaka mi się podoba, teraz mam możliwość żeby ją kupić. Co o niej możecie powiedzieć, jak z awaryjnością, na co uważać, daje dużo frajdy z jazdy? Chętnie się dowiem wszystkiego czego tylko mogę o tym aucie. Za ile mogę dorwać taką w przyzwoitym stanie? Bardzo również zależałoby mi na klimatyzacji, ale w aucie w tym wieku nie wiem czy jest nawet liczyć na takową. Jak np. takie ogłoszenie https://www.otomoto.pl/oferta/honda-pre ... df9dde27d3 wypada, dużo by trzeba było włożyć do niej kasy?


26 cze 2020, 16:46
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Nie psują się.
O graty coraz ciężej.
Jak jest klima to na 90% działa.
Jak klima działa to działać będzie kolejne 30 lat.
Sztuka z ogłoszenia - nie ten silnik, klima nie działa i tu jest chyba te 10%.

_________________
Części do prelude III gen


26 cze 2020, 20:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lip 2017, 22:41
Posty: 98
Lokalizacja: Łódź
Auto:: Honda Prelude 3gen
silnik: B20A3
Hej czyli trzeba szukać dalej ;)


26 cze 2020, 21:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lip 2017, 22:41
Posty: 98
Lokalizacja: Łódź
Auto:: Honda Prelude 3gen
silnik: B20A3
Hej czyli trzeba szukać dalej ;)


26 cze 2020, 21:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 paź 2012, 12:55
Posty: 940
Lokalizacja: Brzeg / opolskie
Auto:: Prelude EX
silnik: B20A5
Szukaj z wtryskiem, chyba, że gaźnik od zaufanej osoby, najlepiej kupuj z kimś kto się zna, nie napalaj się na kupno, szukaj z rozsądkiem, dorwać dobrą sztukę nie jest łatwo, jest wiele wad z racji wieku, powodzenia :)

_________________
Obrazek


27 cze 2020, 10:09
Zobacz profil

Dołączył(a): 26 cze 2020, 16:45
Posty: 4
Lokalizacja: Toruń
Auto:: Seat Ibiza III z chęcią przesiadki na prelude
silnik: 1.2
A ile muszę mniej więcej przygotować kasy żeby ją mieć?


27 cze 2020, 11:59
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Kvmil napisał(a):
A ile muszę mniej więcej przygotować kasy żeby ją mieć?

Im więcej tym lepiej. Coraz mniej ogłoszeń i coraz mniej chętnych żeby sprzedać swoje cudo. Te auta tanieć nie będą.

_________________
Części do prelude III gen


27 cze 2020, 12:17
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2019, 22:30
Posty: 307
Lokalizacja: Rawicz
Auto:: Honda Prelude BA4, Acura RL
silnik: B20A9 ,B20A5,B20A3, J37A2
Wydaje mi się bardzo atrakcyjną propozycją . Powiedziałbym ,,cukierek" do wypieszczenia ze względu na przebieg i wyposażenie. Szkoda tylko,że bardzo daleko i nie wiadomo jaki jest jej stan blacharski. Ale kupując taki egzemplarz byłbyś mega szczęśliwym posiadaczem :)

https://www.autoscout24.pl/oferta/honda ... c=listPage

Rozważ tę ofertę bardzo poważnie.Cena jest do negocjacji, a transporty z francji też jeżdżą.


27 cze 2020, 12:25
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Dobra cena za tą francuzeczkę. I klimę ma. I kolor fajny.

_________________
Części do prelude III gen


27 cze 2020, 16:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lip 2017, 22:41
Posty: 98
Lokalizacja: Łódź
Auto:: Honda Prelude 3gen
silnik: B20A3
Panowie co tam smaka robicie. Przecież już po nią jadą, będzie zaraz za przynajmniej 15k pln-ów ;)


27 cze 2020, 22:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lip 2017, 22:41
Posty: 98
Lokalizacja: Łódź
Auto:: Honda Prelude 3gen
silnik: B20A3
W ogóle przejrzałem sobie przy okazji na autoscout inne Prele i po prostu oszalałem z tymi cenami. U nas to w złotówkach trudno takie ceny dostać a tam to samo i jeszcze w ojro. Niedługo to prele od nas na zachód będą sprzedawać.


27 cze 2020, 22:19
Zobacz profil

Dołączył(a): 26 cze 2020, 16:45
Posty: 4
Lokalizacja: Toruń
Auto:: Seat Ibiza III z chęcią przesiadki na prelude
silnik: 1.2
A jeśli chodzi o dostępność części i koszty napraw to jak to wygląda? Trzeba mechanika, który zna te auta czy pierwszy lepszy będzie w stanie naprawić to auto?


28 cze 2020, 17:46
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Głupie pytanie głupia odpowiedź. Więc odpowiedz sobie sam.

_________________
Części do prelude III gen


28 cze 2020, 21:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 paź 2012, 12:55
Posty: 940
Lokalizacja: Brzeg / opolskie
Auto:: Prelude EX
silnik: B20A5
Z mechanikami to różnie bywa, ale z większością napraw powinni sobie poradzić, ewentualnie jakieś bardziej specjalistyczne wymagają wyższej wiedzy, którą można odczytać z manuala, lub zapytać o radę na tym forum. Największą bolączką tych aut jest korozja i nawet jeśli stan blacharski z zewnątrz jest w stanie bardzo dobrym, lub dobrym to już elementów których nie widać w większości egzemplarzy jest do odnowienia Polecam przeglądnąć inne galerie prelude na tym forum np. temat "Praleczka Seby" kolegi 2be3 bardzo dokładnie przedstawia opisywane problemy tego modelu. Progi, nadkola, szyberdach, podszybie to najszybciej korodujące elementy auta do tego bardzo często odnowienia wymagają zwłaszcza tylne zaciski hamulcowe, które pełnią również rolę hamulca pomocniczego (ręcznego). Reszta to wszędobylski rdzawy nalot, który z czasem z cienkiej jak papier japońskiej blachy zrobi ser szwajcarski Wadą silnika gaźnikowego są same gaźniki, które przez lata nie miały dokładnego przeglądu, bo przecież nikt nic z tym nie robi jak auto jeździ, a samych fachowców to jak na lekarstwo, co nie oznacza, że ich nie ma, bo są ale raczej nie znajdziesz ich na już w swojej okolicy, po drugie uszkodzone są bardzo często metalowo gumowe flansze, które łapią lewe powietrze i dzieją się różna cuda, dlatego raczej odradzam szukania tej wersji silnikowej, no chyba, że jak już wspomniałem wcześniej od zaufanej osoby np. z tego forum Kolejną poważną wadą wszystkich silników, są panewki, które jak stukają to sama ich wymiana raczej niewiele pomoże, sam wał nie będzie w najlepszym stanie i wymagać będzie szlifu, a to może okazać się nieopłacalne z racji tego, że oryginalnie był powierzchownie utwardzany.
Większość nowych nabywców jest nastawionych aby kupić i jeździć, tak może się jedynie spełnić, jeśli dorwiesz egzemplarz z niewielkim przebiegiem, albo garażowanym i serwisowanym autem, co w polskich realiach bywa rzadkie, większość perełek można wyrwać z zachodu, gdzie były główne rynki sprzedaży, a to może łączyć się z wyższą ceną, chociaż nie zawsze...
Części zamienne są coraz trudniej do zdobycia, ale tragedii nie ma, o niektórych częściach blacharskich można zapomnieć, trzeba mieć szczęście aby upolować zwłaszcza tylne ćwiartki wycięte ze zdrowej budy, dlatego w pierwszej kolejności szukałbym jak najzdrowszej bazy, która po odpowiednich konserwacjach powinna przetrwać kolejne lata Zapewne to co wymieniłem powyżej to tylko część najważniejszych i najczęściej powtarzających się problemów z którymi borykają się te 30 letnie egzemplarze, każdy z osobna może cierpieć na inne rzadsze dolegliwości
Jeśli o czymś zapomniałem proszę o uzupełnienie Powodzenia

_________________
Obrazek


28 cze 2020, 22:00
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2019, 22:30
Posty: 307
Lokalizacja: Rawicz
Auto:: Honda Prelude BA4, Acura RL
silnik: B20A9 ,B20A5,B20A3, J37A2
Kvmil napisał(a):
A jeśli chodzi o dostępność części i koszty napraw to jak to wygląda? Trzeba mechanika, który zna te auta czy pierwszy lepszy będzie w stanie naprawić to auto?


,
To wszystko zależy o jakie części chodzi. Mechaniczne typu klocki, tarcze, łożyska są dostepne. Nie które części nawet dostaniesz w ASO.
Ale z części blacharskich nie dostaniesz nic po za progami ,które są dostępne u naszego forumowego kolegi Armagedona. Jest za to dostęp do części używanych od śrubki po całe wnętrza tego samochodu i znajdziesz je na tym forum :ok:


28 cze 2020, 22:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL