Forum użytkowników Hondy Prelude 3 Generacji





Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Odcięcie w b20a3 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2013, 20:53
Posty: 139
Lokalizacja: Łódź
Auto:: EX
silnik: Całkiem nowe B20A3 :o
Krótka piłka - jak wysoko się kręci B20A3? Na jakich obrotach jest fabryczne odcięcie? Do jakich bezpiecznie kręcić ten silnik? (nie piszcie tylko że odpalać go jest niebezpiecznie).


10 kwi 2019, 0:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2016, 21:57
Posty: 465
Lokalizacja: Siedlce
Auto:: BA4 EX Dual Trup
silnik: B20A3
Myślę, że Rychu będzie mógł coś więcej powiedzieć na ten temat... Moją kręcił ponad 6k i chyba nie chciała dalej gadać ale wiem, że miał też kiedyś EX-a i osiągał nim prędkości "ponad dźwiękowe". Rychu, przemów.


10 kwi 2019, 8:02
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
Śmiem twierdzić, że EX w ogóle nie ma odcinki, a już na pewno nie na gazie. Moje B200A4 kręciło się do końca. Ale tylko na wolnych obrotach. ;)
Podczas jazdy nie było takiego sensu bo w pewnym momencie auto słabło. Ale z doświadczenia wiem, że każdy EX jeździ inaczej. :)

_________________
Części do prelude III gen


10 kwi 2019, 8:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2016, 21:57
Posty: 465
Lokalizacja: Siedlce
Auto:: BA4 EX Dual Trup
silnik: B20A3
Potwierdzam. Mój A3 Powyżej 6k po prostu słabł, z tego co pamiętam, oczywiście. Ja sam rzadko kiedy przekraczam 4k...


10 kwi 2019, 14:25
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lis 2012, 1:01
Posty: 831
Lokalizacja: Kattowitz Gieschewald
Auto:: p3g b20a9
NIE MA ODCINKI W B20A3 :) NIE MA !!!! :P

Pamiętam jak kiedyś z Gywerem na zlocie w Żabnicy stroiliśmy gaźniki w mojej A3 .... i jak dał w palnik, to wskazówka obrotomierza wyskoczyła grubo poza skalę ;) Podczas jazdy w sumie też mi się zdarzało :D
Generalnie odcięcie jest dopiero wtedy gdy aparat zapłonowy będzie "spóźniał" :D

_________________
Biała Honda, właśnie ją mam, biała Honda, szybsza niż wygląda !!


10 kwi 2019, 18:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2013, 20:53
Posty: 139
Lokalizacja: Łódź
Auto:: EX
silnik: Całkiem nowe B20A3 :o
Właśnie stąd się pytanie narodziło, po remoncie i dotarciu silnika chciałem ją w końcu przegonić do odcięcia - a ona idzie do końca czerwonego pola i nie przestaje : o
Moment obrotowy w A3 największy jest dużo wcześniej chyba, przynajmniej w moim egzemplarzu, więc nie ma sensu tak jej ganiać ale tak czy siak spać by mi to nie dawało więc musiałem spytać.
Dzięki!


10 kwi 2019, 21:03
Zobacz profil
Aktywny Zlotowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 paź 2012, 8:35
Posty: 3267
Lokalizacja: Otwock
Auto:: forester SJ XT, lexus ct 200h
silnik: 2.0 DIT, 5ZR
O tym, że EX nie ma odcięcia przekonałem się ja i pół województwa wielkopolskiego podczas swojego pierwszego zlotu p3web wiosną 2007 roku na lotnisku pod Poznaniem. Nie pamiętałem gdzie miałem spać więc wlazłem w nocy do preli. A, że było zimno to odpaliłem silnik. I tak usnąłem z gazem w podłodze. Wydech miałem taki, że Fuego by się wtedy zmieścił w otwór tylnego wydechu. A otwory były dwa! Pół zderzaka było przez to wycięte. :) Jak się prela wkręciła na obroty poza skalę to pobudziłem nie tylko wszystkich zlotowiczów ale i zwierzęta w lesie i wszystkie okoliczne wsie. W połowie zaparkowanych koło mnie hond alarmy się powłączały. A ja nadal spałem.
I tak oto dowiedziałem się, że EX nie ma odcinki. :)

_________________
Części do prelude III gen


11 kwi 2019, 9:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 paź 2012, 12:55
Posty: 940
Lokalizacja: Brzeg / opolskie
Auto:: Prelude EX
silnik: B20A5
Odcinka jest wtedy gdy korba wyjdzie bokiem :lol: A tak serio to ani momentu, ani koni nie da poza tylko hałasem ;)

_________________
Obrazek


11 kwi 2019, 16:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group szablony forum phpbb3

Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL